Pracuje z ludźmi i dla ludzi

Droga do rozwoju jest często piękna, czasem trudna i jednocześnie warta wysiłku.

W swojej pracy towarzyszę w rozwoju i budowaniu udanych relacji z samym sobą, z bliskimi, znajomymi czy współpracownikami oraz podczas odnajdywania własnej ścieżki w życiu.

Uważam, że gdy rozwijamy siebie rozwija się z nami nasza rodzina, firma oraz środowisko, w którym żyjemy.

W naszym życiu często stajemy przed wyzwaniami, decyzjami, które wywołują w nas poczucie lęk a czasami wręcz przerażenie. W takiej chwili możemy trafić na przysłowiową ścianę, przez którą nie potrafimy się przebić a to wywołuje w nas dodatkowo poczucie frustracji, beznadziei.

W takich chwilach potrzebujemy celu, wskazówek dzięki którym odkryje co ma robić.

Często też okazuje się wtedy, że potrzebujemy wsparcia drugiej osoby

Wierzę, że każdy z nas żyjąc w dobrej relacji z samym sobą, ze swoimi uczuciami, wartościami, marzeniami oraz otaczającymi ludźmi ma poczucie, że jego życie ma sens, odnajdując w sobie szczęście oraz poczucie spełnienia.

 

DLACZEGO WARTO ZADBAĆ O SWOJE MYŚLI

Każdy z nas myśli, mniej lub więcej, ale myśli. Wiadomo zależy do "modelu", ale myśli ;).
To, o czym myślisz, i w jaki sposób o tym myślisz wpływa na Ciebie, na Twoje emocje. To dużej mierze Twoje myśli sprawiają czy jesteś w tej chwili smutny, podenerwowany, zestresowany a może zrelaksowany i pełen energii do działania.

Jak sam wiesz są takie chwile, gdy Twoje emocje potrafią Cię czasami zblokować, np. gdy jesteś zestresowany. Jesteś wtedy odcięty od wszystkiego, zero pomysłów, żadnych rozwiązań widocznych na horyzoncie, a jedyne co widzisz i czujesz to ogrom przytłaczającej Ciebie sytuacji, z którą masz problem.
Ale są też chwile, gdy masz w sobie te pozytywne emocje ( i oby jak najwięcej ich było w Twoim życiu). To one otwierają przed tobą nowe niewyobrażalne możliwości, dają Ci siłę i fajną energię, której w tej chwili potrzebujesz, by doskonale sobie poradzić z obecną sytuacją i masz przy tym wrażenie, że wszystko idzie gładko.

Emocje bardzo silnie wpływają na to, co w tej chwili robisz, jakie decyzje podejmujesz, z jakich narzędzi, z jakiej wiedzy w tej chwili skorzystasz. To natomiast bezpośrednio przekłada się na to, jakie rezultaty osiągniesz.

Czy przegrasz czy wygrasz, czy zdobędziesz kolejny szczyt, czy spełnisz swoje marzenie, czy po prostu zrobisz kolejny krok na swojej niezwykłej ścieżce życia. Wszystko zaczyna się od nas. Wszystko ma swój początek w myśli. Wszystko, co w naszym świecie powstało miło swój początek w myśli. Pomyśl, jaki w Tobie drzemie niesamowity potencjał jeśli tylko odpowiednio go wykorzystasz i dobrze nim pokierujesz.

Dlatego warto posiadać umiejętność zarządzania własnymi myślami i za pomocą nich wpływania na siebie, na swoje emocje by być bardziej skutecznym w działaniu, przez co dużo łatwiej osiągniesz swoje cele.

Każdy chce wywierać wpływ na innych, ale cała magia i piękno zaczyna się, gdy świadomie i umiejętnie zaczynasz wywieranie wpływu na siebie, dbając o swoje myśli i co za tym idzie emocje.